popup
hlavn˜ str˜nka
O Zuze Múze
Isto ste si už všimli tú slečinku s mušími krídlami, čo sa na vás vyškiera z tralaškolského okna. Volá sa Múza Zuza. Všade chodí - teda presnejšie lieta – oknami. A najmä – zjaví sa len vtedy, keď sa jej chce. Zuza Múza sa prebúdzaNapríklad, predstavte si takúto typickú situáciu: Sedíte za stolom, hlava v dlaniach a nápad v nedozierne. To je chvíža, ktorá si priam vyžaduje pomoc Múzy Zuzy. Ale ona si vtedy väčšinou lieta kade-tade a možno práve sype vaše vytúžené nápady na niekoho, kto ich vôbec nepotrebuje. Darmo, Múza Zuza je nevyspytatežná a hravá. Inokedy – už sa ukladáte do postele, nahlas si zívnete a odrazu „Cink!” – Múza Zuza vás neodbytne ahá za pyžamový rukáv. A z toho rukáva sa len tak rinú napády. Ach, jaj, takto proti noci!

Nuž, čo si poča. Buď sa treba prispôsobi Zuziným náhlym príletom a úletom, alebo použi skladovač nápadov. Prvá možnos zahŕňa ponocovanie, nepravidelnú životosprávu a čudné správanie (povedzme, keď k vám Zuza vtrhne cez vetracie okienko v autobuse MHD a vy sa hneď pustíte do tanca). Druhou možnosou je nastraženie mucholapiek. Vyzerá to jednoducho, ale nie všetky nápady sú také sprosté, že na to naletia.

Život umelca je vežmi vzrušujúci. Bez Múzy Zuzy by to nikdy nebolo ono. Zbytočne budete dokonale ovláda hudobný nástroj, tanečné kroky, výtvarnú techniku či pozna celého Šejkspíra naspamä. Bez Zuzinho pričinenia bude zátišie vyzera ako kopa smetia, tóny pesničky sa budú ospalo šinú vzduchom, choreografia bude pripomína aerobik a divadelný dialóg vyzneje ako pouličná anketa. Preto sa oplatí chodi po svete s otvorenou hlavou a cibri si pravidelne všetky zmysly aj nezmysly. Napokon Múzu Zuzu zaňucháte aj na kilometer a už sa vám tak žahko nevyhne.

Naspä na prvú stránku

Dnes je piatok ˜ 25. 06. 2021 ˜˜ Hlavn˜ str˜nka ˜ Administr˜cia